Jesteś tutaj » Home » O tym się mówi »
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy , 26 października 2024

Powróciła z pięcioma medalami mistrzostw Europy

2024-10-22, O tym się mówi

W portugalskiej Bradze z udziałem 2,5 tysiąca uczestników z ponad 30 krajów, odbyły się X Mistrzostwa Europy Policjantów i Strażaków.

Kapitalnie w tych zawodach spisała się st. str. Martyna Zielińska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie, która wywalczyła pięć medali, w tym trzy złote i dwa srebrne. Nasza reprezentantka po mistrzowskie tytuły sięgnęła indywidualnie w biegu ,,Cross Country’’ na dystansie 8 km w kategorii open i w biegu ,,Urban Night Race’’ na dystansie 5 km.

Ponadto w tym drugim biegu razem z zawodniczkami z Włoch i Brazylii zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej, zaś w pierwszym była z biegaczkami z Irlandii i Portugalii. Kolekcję medalową uzupełniło drugie srebro w półmaratonie ,,Half Marathon 10ª da Meia Maratona de Famalicão’’ na dystansie 21,097 km w klasyfikacji kobiet open.

- Teraz czas na zasłużony odpoczynek - skomentowała zaraz po powrocie do Polski.

W Portugalii z sukcesami startowali też mł. kpt. Paweł Strykowski z Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu i st. ogn. Arkadiusz Bojarski z Komendy Powiatowej PSP w Słubicach. Ten pierwszy wywalczył złoty medal w boksie w wadze pow. 91 kg., a drugi srebrny w rzucie dyskiem.