2025-01-02, Mija dzień
Do 10 stycznia czekamy na propozycje logo obchodów 80-lecia polskiej administracji w Gorzowie Wielkopolskim. Ten jubileusz będzie obchodzony przez cały 2025 r. Do tej pory nadesłano kilkanaście projektów znaku obchodów rocznicy.
Rok 2025 jest dla Gorzowa wyjątkowy. Dokładnie w tym roku bowiem przypada 80 rocznica ustanowienia polskiej administracji w naszym mieście, które przed wojną znajdowało się w granicach administracji niemieckiej.
Z tej okazji będą odbywały się różne uroczystości uświetniające jubileusz polskiego Gorzowa. Logo wyłonione w konkursie będzie towarzyszyło tym wydarzeniom i będzie używane na wszelkich materiałach promocyjnych na ten temat.
Do tej pory, w konkursie nadesłano kilkanaście propozycji. To bardzo różnorodne projekty nadesłane z całej Polski. Część z nich mocno nawiązuje do tradycji, jest również kilka znaków bardzo nowoczesnych w formie. Wszystkie projekty, które będą spełniały konkursowe wymagania, zostaną ocenione przez komisję, w skład której weszli eksperci w zakresie grafiki i historii. To dyrektor Archiwum Państwowego dr hab. Dariusz Rymar, dyrektor miejskiego Ośrodka Sztuki Gustaw Nawrocki, reprezentujący Muzeum Lubuskie Piotr Seweryński i Jan Wojtanowski z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta. Przewodniczącym komisji jest prezydent miasta Jacek Wójcicki.
Konkurs dedykowany jest osobom pełnoletnim - prywatnym lub zespołom projektowym. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie trzy prace konkursowe. Na autora zwycięskiej pracy czeka nagroda w wysokości 2 000 zł.
Na prace konkursowe gorzowski czekamy do 10 stycznia 2025 r. Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej miasta - TUTAJ.
Niemiecki Landsberg został zajęty przez armię czerwoną 30 stycznia 1945 r. Niemcy opuszczali Landsberg z nadzieją powrotu do niego po zakończeniu wojny, jednak mocarstwa zadecydowały inaczej, ustalając po II wojnie światowej nowe granice w Europie.
27 marca 1945 r., do Landsberga przybyła licząca 42 osoby grupa polskich pionierów z Wągrowca. Na jej czele stał burmistrz Wągrowca Florian Kroenke. Następnego dnia owa grupa przejęła władzę w mieście. Rok później Landsberg oficjalnie i urzędowo został nazwany Gorzowem Wielkopolskim.
Wydział Promocji i Informacji
Zachęcamy do udziału w przetargu na termomodernizację internatu przy ul. Woskowej.